Havuçlu Taze Fasulye Tarifi ( 1521 Kcal )

1521 kalori
Havuçlu Taze Fasulye Tarifi
Hazırlanışı

Fasulyelerin uç kısımlarını kırarak ayıkladıktan sonra keskin bir bıçakla 5 santim kalınlığında parçalara bölün. (varsa kılçıklarını ayıklayıp çapraz, verev şekilde doğrayın) Soğanı soyup incecik yemeklik doğrayın. Havuçların, dışını kazıyıp yıkadıktan sonra rendenin iri delikli tarafıyla rendeleyin.

Zeytinyağının yarısını düdüklü tencereye koyup soğanı ekledikten sonra karıştırarak 1 dakika kadar kavurun. Salçayı hemen ilave edip bir kez karıştırdıktan sonra havuç ve fasulyeyi ekleyin.

Tuz, tozşeker, su ve kalan zeytinyağını ekledikten sonra karıştırın ve tencerenin kapağını sıkıca kapatıp orta ısılı ateşin üzerine oturtun.

Yemek kaynamaya başlayınca basınç göstergesi kırmızıyı gösterecek ve sübaptan buhar çıkmaya başlayacaktır. Hemen ocağın altını kısıp yemeği kısık ateşte 10 dakika daha pişirdikten sonra ocaktan alın.

Tencere soğumaya başlayınca basınç göstergesi yeşili gösterecektir. İşte o zaman tencerenin üzerindeki açma düğmesine basarak içerdeki buharın tamamen boşalmasını sağlayın.

Buhar boşalınca kapağı açıp yemeği servis tabağına aktarın. İsterseniz fazla gelen suyu süzebilirsiniz.

Yemeği sıcak ya da ılık olarak servise sunun. Afiyet olsun.

Bunları Biliyor musunuz?

Yorumlar