Püf Noktaları

1-Fasulyeleri kaynatmadan önce mutlaka soğuk suda bekletin, suya asla tuz ve sirke koymayın bu fasulyelerin kabuğunun sertleşmesine neden olur.

2-Balıklarınızın iyi kızarması için yıkadıktan sonra mutlaka kurutun ve una batırmadan önce süte batırın.

3-Balık kızartırken mutfaktaki kokuyu önlemek için yağa bir kaç sap maydonoz koymayı deneyebilirsiniz.

4-Güzel görünümlü buzlar için önce suyu kaynatın ve soğuttuktan sonra buz kalıplarına koyun böylece kristal görünümlü buzlarınız olacaktır. Bunun nedeni kaynamış sudaki oksijenin azalmasıdır.

5-Taze cevizi kolaylıkla ayıklamak için sütte bekletmeniz gerekmektedir bu sayede yapışık zarından daha kolay ayrılacaktır.

6-Çaydanlığınızı bir kaç gün patates kabukları ile doldurarak bekletmeniz suyun bıraktığı lekelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

7-Çikolata sosu hazırlarken koyacağınız bir miktar tuz çikolatanın kokusunu artıracaktır. Aman fazla kaçırmayın kokuyu artırmak isterken tadı kaçmasın.

8-Et suyu kullandığınız çorbanızda et kokusunu gidermek isterseniz suyla birlikte havuç kereviz ve bir baş soğan da ekleyerek daha sonra tülbent yardımı ile süzmeniz size yardımcı olacaktır.

9-Dondurma servis etmek istiyorsunuz ve dondurmanızı servis tabaklarınıza koyacaksınız, kullandığınız kaşığı dondurmaya batırmadan önce suya batırırsanız dondurmanın yarısı kaaşığınızda kalmayacaktır.

10-Ekmeklerinizi dilimlemeden önce bıçağınızın ucunu ateşe tutun daha rahat doğrayabileceğinizi göreceksiniz